PSE ANTITALENTET BEJN VJEDHE NE KRIMTARIN PROFESIONALE... DHE EMITOJN KOLEGET E VET NE SHPREHJE TE NDYSHME ?

PERGJEGJEJA ESHTE E KJART : ATYRE JU MUNGON TALENIT DHE NERVI KSIJUES !!!

 

KESHTU QE NUK JAN NE VETEDIJE SE OPINJONI E SHEF REALITETIN DHE ATA KNAQEN ME TE DUKE MENDUAR SE PO BEJN DIQKA TE VLEFSHME, DUKE E TRADHTUAR VETEVETEN. TANI MEDIAT ELEKTRONIKE NA MESOJNE PER VLERAT E VERTETA DHE ANTIVLERAT ! NE MESOHEMI SE SI NJERZET  PROFESIONAE E  TRATHETOJN VETEN AQ THJESHTE DHE ASPAK NUK TURPROHEN... POR MENDOJNE SE MUNDE TE JU HUTHIN PLUHUR NE SY TE GJTH ARTEDASHESVE.))

NE HISTORI NE KEMI KRIJUES DHE KOPJUES !!!

VLERA DHE ANTI VLERA !

TE GJITH E DINE SE VLERE ESHTE AJO QE VET E KRIJON DHE ESHTE UNIKE.

NDRESA ANTIVLERE ESHTE AJO KUR PEPIQESH TE KRIJOSH ME SHPREHJEN E TJETRIT AUTOR !

PO E MARRIM SI SHEMULL MONA LIZA:  U KOPJUA SHUM HERE NGA SHUM ARTIST DHE E PIKTURUAN ORIGJINAL NGA KOPJUESIT E NDRYSHEM. POR ORIGJINALE MBETI VETEM TE AUTORI I VERTET LEONARDO DA VINCI , I CILI KRIJOI VEPREN ME VET IDEN SHPREHJEN DHE EMOCIONET E TIJA ... KURSE TE TJERA PUNIMET E ARTISTEVE TE TJERE QE KOPJUAN ATE MBETEN TE PA VLERA. NDERSA TANI NE BOTEN MODERRNE NE QE JETOJME, NJE NUMER I ARTISTEVE VJEDHIN SHPREHEN E KRIJUESVE  TE TJERE DUKE U PERPIQUR QE TA PERVETSOJNE SI SHPREHE DHE KRIMTARI PERSONALE...))  KJO ESHTE NJE ANIMALI ! PO PRE FAT TE MIRE QE TANI ASGJE NUK MBETET ENIGME PO SHIFET  GJITHQKA NE  MEDIAT E HAPURA ELEKTRONIKE. SIQ ATA MENDOJNE PERMES MEDIAVE ELEKTRONIKE QKA TE SHOFIN MUND TE VJEDHIN E TE AFIRMOHEN ME MASHTRIME... PO TE GJITHA MASHTRIMET DO TE JU KUSHTOJNE VET ATYRE NE TE ARDHMEN !!!))

 

TE TREGOSH AFTESI NUK DO TE THOT SE EDHE UNE MUNDEM TA BEJ TE NJETEN VEPER EDHE ME MIRE... JO JO GABIM.

 

TE TREGOSH AFTESI ESHTE QE TE PUNOSH ME VET IDENE E TE KRIJOSH DIQKA TE VEQANT ME SHPREHJEN DHE EMOCIONET PERSONALE. ATEHER KRIJON VEQANTINE NE STIL DHE PREZENTOHET NENSHKRIMI I NJE ARTISTI UNIKE !!!

 

SHEFQET AVDUSH EMINI

HOLAND